W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pasłęku odbyło się uroczyste oddanie do użytku windy dla uczniów niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji szkoła ta jest pierwszą placówką oświatową w Pasłęku, która może pochwalić się takim udogodnieniem skierowanym dla osób z niepełnosprawnością.

Realizacja budowy windy w Szkole Podstawowej Nr 3, o którą zabiegano od lat, przyczyni się do poprawy możliwości przemieszczania się osób z dysfunkcją narządów ruchu, w tym szczególnie poruszających się na wózkach inwalidzkich. W „Trójce” od 2003 roku funkcjonują oddziały specjalne i integracyjne. W 2006 roku zbudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. 3 Maja, dwa lata później w budynku przy ul. Spółdzielczej. Według dyrektora szkoły Marka Sarnowskiego dostosowanie placówki to nie tylko poprawa funkcjonalności budynków, duże znaczenie ma również podnoszenie kwalifikacji i doświadczeń nauczycieli. Prawie wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Słowa podziękowania za wsparcie i poparcie potrzeby rozwoju szkoły dyrektor skierował do Burmistrza Pasłęka. Specjalne podziękowanie Burmistrz otrzymał również od uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3 - Martyny Wiśniewskiej, która jako pierwsza może korzystać z windy.
Wartość inwestycji wyniosła 299,7 tys. złotych, z czego 144 tys. to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obecny na uroczystości Starosta Elbląski Maciej Romanowski otrzymał podziękowania za pomoc w uzyskaniu powyższego dofinansowania inwestycji.

Druga część uroczystości poświęcona została obchodom Święta Niepodległości, którego fotorelacja znajduje się poniżej.