Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na pierwsze z wielu zaplanowanych na wrzesień spotkań. Już we wtorek, 12 września o godz. 17:00 odwiedzi nas Przemysław Chwała - elbląski antropolog, podróżnik i fotograf. Zafascynowany sytuacją polityczną na Wschodzie opisuje swoje postrzeganie Kirgistanu i Uzbekistanu w książce „Obłoki Fergany”.

Reportaż jest podróżą do świata magicznych medres i miast, a także niesamowitych gór, pasterskich zwyczajów oraz codziennych problemów mieszkańców Azji Centralnej. To opowieść o ludziach szukających własnego miejsca na gruzach nowej, postradzieckiej rzeczywistości. Rosjanach, którzy po upadku „Imperium” stali się jakby bezdomni, Kirgizach - budujących swą nową tożsamość oraz Uzbekach, dla których brakuje miejsca zarówno we własnej ojczyźnie, jak i zamieszkiwanej przez nich od wieków kirgiskiej części Kotliny Fergańskiej.

Spotkanie odbywa  się w ramach projektu „Zaczytajmy się” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w programie Partnerstwo dla Książki.