01. logo z tekstem 800x134

Interesuje Cię historia i jej zagadki, lubisz łowić w terenie ciekawostki z przeszłości? Dołącz do innych pasjonatów i stwórz plenerową grę utrzymaną w klimatach średniowiecza.

Areną gry będzie pasłęcka starówka, ale nie tylko. Gracze, a raczej bohaterowie, rozwiązując ukryte w miejskich zakamarkach zagadki i wypełniając kolejne zadania, będą wędrować między historycznymi miejscami i obiektami. Na trasie spotkają postaci z przeszłości, które być może pomogą im dotrzeć do następnych lokalnych tajemnic.

To jedynie wstępny zarys, bo pełny scenariusz oraz poszczególne zadania, z jakimi zmierzą się uczestnicy, powstaną w czasie warsztatów tworzenia pasłęckiej miejskiej gry, organizowanych przez nieformalną grupę Aktywny Pasłęk i stowarzyszenie Kuźnia Pruska. Nabór już ruszył. Udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani historią i wolontariatem. Ci, którzy lubią wyłuskiwać z miejskiej tkanki okruchy przeszłości i przede wszystkim chcą pokazać innym jak ciekawy może być Pasłęk. Przed uczestnikami warsztatów tworzenie historycznych łamigłówek, mapy gry i innych elementów scenariusza, w tym wcielanie się w historyczne postacie.

Grupie Aktyny Pasłęk i Kuźni Pruskiej zależy, by stworzona wspólnie gra była atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży oraz dorosłych. Ma być przygodową zabawą, w której dzisiejsi mieszkańcy i goście Pasłęka dowiedzą się co nieco o prawdziwej codzienności mieszczan sprzed wieków. Pierwszymi graczami testerami scenariusza będą pasłęckie przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół.

Nabór wolontariuszy na warsztaty tworzenia miejskiej gry potrwa do 31 lipca. Aktywny Pasłęk i Kuźnia Pruska czekają na zgłoszenia mailowe (z tematem „gra miejska”) pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu wystarczy podać imię i nazwisko oraz dodać kilka słów o swoich zainteresowaniach.

Więcej na fanpage FB Kuźni Pruskiej: facebook.com/swal.kuznia.pruska/

Projekt stworzenia historycznej gry miejskiej jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie

Grupa Aktywny Pasłęk