Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków muzyki na koncert „IV Muzyka polska na Żuławach”, który odbędzie się 23 lipca 2017 r. o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku. Wystąpi dla Państwa grupa Vołosi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Marka Mosia.

W programie koncertu aranżacje utworów z płyt Vołosów „Vołosi” i „Nomadism”, m.in. Transylvania, Ruben, Zmierzch, Polka ostateczna, Gajdy, Downhil, Tsavkisi.

Vołosi to grupa łącząca ludzi świata „nut” ze światem muzyki „ze słyszenia”. Obok muzyków klasycznych – braci Lasoń, związanych z Katowicką Akademią Muzyczną, znaleźli się górale - Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, wnoszący do zespołu nutę karpacką.

Vołosi:
Zbigniew Michałek – skrzypce
Jan Kaczmarzyk – altówka/gajdy
Robert Waszut – kontrabas
Krzysztof Lasoń – skrzypce
Stanisław Lasoń – wiolonczela
oraz
Elbląska Orkiestra Kamerlana
Marek Moś – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna powstała w 2007 r. Jej muzykami są młodzi i utalentowani absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Szefem artystycznym Orkiestry jest wybitny dyrygent Marek Moś – skrzypek i kameralista, założyciel Kwartetu Śląskiego – jednego z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie, z którym występował na wielu prestiżowych festiwalach i estradach świata.

Przedsięwzięcie jest organizowane z okazji Jubileuszu 720-lecia Miasta Pasłęk.

PLAKAT CZERWIEC 2017 gotowy s