Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na premierowy spektakl pt. „Dolly” w wykonaniu grupy teatralnej "Nietentego" prowadzonej przez Piotra Boratyńskiego – aktora Teatru im. A.Sewruka w Elblągu. Spektakl odbędzie się 1 kwietnia 2017 o godz. 18:00 w sali widowiskowo – kinowej POK.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!


GRUPA TEATRALNA NIETENTEGO DZIAŁAJĄCA PRZY TEATRZE IM. A. SEWRUKA W ELBLĄGU
Powstała w nocy. Sześć osób, siedem prób i pięćdziesięciominutowy spektakl grupy teatralnej Nietentego, działającej przy Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu - Dolly jest gotowy na Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej Pestka 2017 w Jeleniej Górze.
Grupa Teatralna Piotra Boratyńskiego przygotowała sztukę, która porusza problem współczesnej kobiety. Bezwzględne wpasowanie się w kanon sztucznego piękna kreowanego przez media staje się dla głównej bohaterki obsesją. Tytułowa Dolly, postanawia zostać lalką Barbie. Na jej decyzję wpływa świat odwróconych wzorców, w którym tradycyjne wartości i role zostały przedstawione na opak. Świata, w którym nawet rodzice nie są już żadnym autorytetem, a ich bezradność porównana jest do dzieci. Aby zrealizować marzenie, Dolly trafia do kliniki, w której rozpoczyna proces transformacji. Jej historia to pełen groteski i abstrakcji obraz samotnej nastolatki, która nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć pieniądze na operacje plastyczne… jaki będzie efekt jej determinacji?
Elbląska premiera spektaklu przewidziana jest w czerwcu.