Jest mi bardzo miło poinformować, że staraniem pasłęckiego samorządu oraz przy współpracy z samorządem powiatu elbląskiego i samorządem województwa warmińsko- mazurskiego wydana została z okazji Jubileuszu 720-lecia Pasłęka płyta CD pt. „Muzyka Wieków w Pasłęku”.
Na płycie zamieszczono utwory takich kompozytorów jak: Aurelio Bonelli, Johann Sebastian Bach, Antonio Soler, Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, Georg Friedricch Händel w wykonaniu Krzysztofa Urbaniaka – Kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w wykonaniu Francien Janse-Balzer, która od lat 80 – tych XXw. w Weener (Niemcy) jest dyrygentką chórów oraz organistką kościoła luterańskiego.
Utwory wykonane zostały na unikatowych w skali europejskiej XVIII-wiecznych organach Andreasa Hildebrandta znajdujących się w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, które dzięki działaniom Miasta i Gminy Pasłęk oraz przy współpracy wielu podmiotów zostały poddane gruntownej renowacji mającej na celu przywrócenie świetności temu zabytkowemu instrumentowi.
Zapraszam mieszkańców naszej gminy oraz wszystkich zainteresowanych do pobrania utworów oraz okładki do ww. płyty w zapisie elektronicznym. Udostępnione materiały pozwolą na upowszechnienie tego wspaniałego, unikatowego wydawnictwa.
Informuję jednocześnie, iż udostępnione w formie elektronicznej materiały można wykorzystać jedynie na własny użytek i nie mogą być udostępniane odpłatnie.
Jestem pewny, że nasza muzyczna publikacja spotka się z ciepłym przyjęciem oraz będzie stanowiła cenny nabytek wśród Państwa zbiorów muzycznych.

BURMISTRZ PASŁĘKA
dr Wiesław Śniecikowski